Projekty Na Czas

Jak uratować opóźniony projekt?

Redaguje Marek Kowalczyk z MANDARINE Project Partners

 Artykuł

„Potrzebuję mentora”

O tym, jak Grzegorz próbuje radzić sobie z mnogością projektów

Grzegorz Turniak w serii „Rozmowy o zławiel” (2 min. czytania)

Grzegorz Turniak

Intro: Rozmowy o złej wielozadaniowości, rozmowa 2: Grzegorz Turniak.

Grzegorz jest twórcą Akademii Rekomendacji i założycielem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. Rozmawia Marek Kowalczyk.

[Muzyka]

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź mój blog ProjektyNaCzas.pl.

Grzegorz: Zła wielozadaniowość. Jestem mistrzem improwizacji. Biorę za dużo projektów. Od wielu lat próbuję radzić sobie ze złą wielozadaniowością; średnio mi to wychodzi.

Marek: No ale masz jakiś sposób.

Grzegorz: Jaki ja mam sposób? Po pierwsze budzę się wcześnie. Pierwsze dwie godziny od szóstej do ósmej, póki nie mogę nigdzie zadzwonić, nic zrobić — po prostu leżę myślę, planuję. Piszę i staram się odcinać w ten sposób projekty, które tak… Wieszam sobie takie triggery, że jak nie ograniczę liczby projektów, to nie funduję sobie jakiejś przyjemności.

Marek: Ale te triggery, po czym poznajesz że masz za dużo albo za mało? To nie wiem intuicyjnie? Gdzieś coś zapisujesz? Liczysz? Przyklejasz sobie żółte karteczki?

Grzegorz: Niestety, na razie na razie jest to mało ustrukturyzowane. Nie ma aż takiej wielkiej formuły, niestety intuicyjnie, żałuję…

Marek: Ta metoda intuicyjna ci się sprawdza?

Grzegorz: Nie sprawdza mi się. Ja potrzebuje mentora, który by ze mną ze dwa-trzy miesiące pracował, odpytywał mnie, zadawał mi trudne pytania, bo ja mam talent Stratega na piętnastym miejscu, a dla mnie ktoś, kto potrafiłby dobrze zarządzać zadaniami ma Stratega wysoko; łatwo wybiera, co jest ważne a co nieważne. Ja nie mam na to sposobu. Wzoruje się na tobie, naprawdę korzystam. Fakt że mam kogoś takiego w swoim gronie, wśród swoich przyjaciół mobilizuje mnie, żeby porzucać te złe nawyki.

Outro: Rozmawiał Marek Kowalczyk. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź mój blog ProjektyNaCzas.pl.

[Muzyka]

— Grzegorz Turniak


Ten wpis jest częścią serii „Rozmowy o zławiel”.

2019-05-10